Tepelná čerpadla jsou časově programovatelná. Pozor však na změny času

Máte doma tepelné čerpadlo, kterým svůj dům vytápíte? Rozhodně můžete potvrdit, že se jedná o možnost, která je s ohledem na výdaje velmi lákavá. Využívaná energie z okolí nic nestojí a množství elektřiny, které si vezme, je naprosto minimální. Proto jsou takovým trendem.

Úspora ale není jediný důvod, proč tepelné čerpadlo používat. Potěší i možnost jednoduchého provozu. Mnoho lidí používá termostat a s ním spojenou možnost nastavit si teplotu. Stejně tak je možné vytápění ovládat třeba i přes aplikaci v mobilu. A možnost poslední? Časové programování.

Nastavte si, kdy má začít topit a kdy přestat

Máte stále stejný denní režim, spojený třeba se svou prací? A to znamená, že se domů vracíte stále ve stejnou dobu? Potom si můžete nastavit start vytápění tak, abyste již přišli do příjemně vyhřátého interiéru. Toto využívá stále více lidí, jelikož tím eliminují jakékoliv starosti s udržením teploty v jejich domě.

Pozor na změny času

Česká republika je místem, kde se čas mění. A na to je třeba pamatovat. Když na to zapomenete, je nutné počítat s tím, že může dojít k tomu, že bude tepelné čerpadlo spínat o hodinu dříve, nebo o hodinu později. Proto je nutné při každé změně času – tedy dvakrát do roka, myslet na danou úpravu, aby bylo všechno v pořádku.

Jak čas upravit?

Není třeba se obávat, že byste museli v hlavě přepočítávat časový posun. Moderní tepelná čerpadla a ovládací jednotky jsou chytré. To znamená, že může plně postačit to, když na nich změníte čas na aktuální a následné nastavení spínání a vypínání můžete nechat tak, jak je. Druhou a jednodušší možností je i synchronizace času. To znamená, že díky připojení k internetu dáte stiskem jednoho tlačítka pokyn k automatickému nařízení a dále už nemusíte také vůbec nic řešit. A pokud toto umí jednotka i zcela automaticky, potom máte vyhráno úplně.